Forum miłośników - Auto Union - DKW - AUDI - HORCH - WANDERER oraz MERCEDES 170V

Auto Union - Samochody - DKW F5 F7 F8 - Audi - Wanderer - Horch - IFA oraz Mercedes 170V - Forum
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: DKW NZ 350-1
Post: 05 listopada 2010, 11:27 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Dekawkę kupiłem od takiego jednego moto-pijaczka za 200 zł i flaszkę wina Mazowieckiego. Gość właściwie nie wiedział sam do końca co mi sprzedaje. Kwitów nie było to i umowy też nie było. Motocykla kompletowałem przez długie lata liceum i później już podczas pracy. Maszyna była bardzo niekompletna, silnik do kapitalki a kasy brak. Po roku pracy odłożyłem sobie na remont silnik, kupiłem nowy wał, tłok i zrobiłem szlif, po czym silnik został złożony na nowych częściach. Zacząłem tez kompletować nadwozie, błotniki, przednie zawieszenie i osprzęt. Motocykl do stanu idealnego doprowadziłem praktycznie sam bez większej pomocy od innych, przy tym nauczyłem się fachu blacharki, szpachlowania i malowania, jedynie przy silniku została udzielona pomoc ze strony mojego przyjaciela, Pawła "Husajna".
W maju 2009 roku motocykl po pełnej konserwacji i pomalowaniu został złożony i odpalony po raz pierwszy. W tym czasie trwała walka z elektryką, nie było ładowania na ruskiej prądnicy od Iża 49, prawdopodobnie była rozmagnesowana, nieważne ale poszła za zajebiste pieniacze, za które kupiłem nową od MZ ES 250/2 Trophy. Na tej prądnicy również nie było ładowania choć była dobra, co się okazało że nie było w niej wzbudzenia co odkryliśmy przez przypadek przez założenie na chwilę specjalnie odwrotnie kabli czy będzie jakaś różnica i pobudziliśmy tym prądnicę. Byłem święcie przekonany że to wina regulatora ale nie, jednak to prądnica.
W bardzo dużym skrócie opisałem remont mojego motocykla a i jest naprawdę o czym pisać. Kiedyś byłem totalnym laikiem w tym temacie i nie odróżniałem tłoka od cylindra a teraz to już historia. Moje DKW NZ 350-1 to motocykl z 1944 roku, jest to maszyna typowo wojskowa, która służyła w armii niemieckiej i prawdopodobnie została tu przez nią porzucona w trakcie odwrotu w 1945 roku z braku paliwa lub jakiejś awarii, tego nie wiem i chyba się nie dowiem. Motocykl jest w kolorze feldgrau (szaro-stalowy), na motocykl naniosłem wszystkie oznaczenie techniczne i oznaczenie taktyczne oznaczenia 2 Dywizji Pancernej SS "Das Reich" pluton rozpoznania Ausklarung. Własnymi siłami i środkami doprowadziłem motocykl do stanu pierwotnego a może i lepiej. Do szczęścia brakuje mi tylko zdobyć oryginalna pompkę która jest mocowana na górnej osłonie łańcucha. Motocykla używam do jazdy na co dzień i turystycznie także do rekonstrukcji historycznej.

DANE TECHNICZNE DKW NZ 350-1:
Silnik: jednocylindrowy, dwusuwowy z przepłukiwaniem zwrotnym, chłodzony powietrzem
Średnica cylindra: 72 mm
Skok tłoka: 85 mm
Pojemność skokowa: 346 cm3
Moc: 11,5 KM przy 4000 obr/min
Stosunek sprężania: 5.7:1
Skrzynia biegów: 4-biegowa sterowana ręczno-nożnie, zawiera 1 L oleju przekładniowego
Gaźnik: Bing AJ 2/24; 24 mm
Smarowanie: mieszanka 1:25
Zapłon: bateryjny
Prądnica: 6V 45 W Bosch
Napęd: łańcuch 5/8 x 1/4x104
Rama: pojedyncza spawana z profili stalowych
Przednie zawieszenie: trapezowe
Tylne zawieszenie: sztywne
Masa własna: 176 kg
Nacisk na przednią oś 74 kg
Nacisk na tylną oś: 104 kg
Rozstaw osi: 1355 mm
Długość: 2090 mm
Szerokość: 750 mm
Wysokość siedzenia: 700 mm
Prześwit: 120 mm
Hamulce: stalowe pół bębny
Prędkość maksymalna: 105 km/h
Koła: 3,25x19"
Pojemność zbiornika paliwa: 15 L
Zużycie paliwa: 4,3 L / 100 km

Łącznie wyprodukowano: 12 000 egzemplarzy
Lata produkcji: 1944-1945

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Ostatnio zmieniony 13 lutego 2011, 01:21 przez Ozzy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2010, 13:04 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Motocykl extra - ubiór również - gratuluję. To, że wiedzę gromadzi się przez lata to również prawda. Czy to jedyny twój motocykl czy bedą również inne?

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2010, 15:25 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Mam jeszcze DKW NZ 350/43 z 1943 roku, motocykl jest przywieziony z Ukrainy, był w miarę kompletny ale są barki, m.in. puszki prądów, filtra powietrza, kół, siedzeń (stelaże są), oświetlania i osprzętu kierownicy. Po za tymi brakami to wszytko jest w całkiem przyzwoitym stanie. Na razie tylko wypiaskowałem motocykl i pomalowałem podkładem, i czeka na lepsze czasy moich finansów. Silnika jeszcze nie ruszałem ale kręci się, ma kompresję i wchodzą wszystkie biegi. Także prądnica jest cala i nienaruszona.
Docelowo motocykl powinien wyglądać tak jak ten poniżej.

Obrazek

Obrazek

Planuję pomalować go na kolor RAL 1000 jaki był stosowany już od 1943 roku.
DKW NZ 350-1 które mam jest w kolorze feld grau co jest niezgodne z epoką gdyż motor jest z 1944 roku, ale przemalują tą dekawkę także na kolor RAL 1000 jak zrobię drugą żeby mieć czym jeździć gdy druga pójdzie na warsztat.

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2010, 00:47 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 października 2009, 14:39
Posty: 329
No będzie piękna kolekcja, wspólnota zabytków cieszy się....
Super, sam mam zamiar przejechać się dekawką w płaszczu, hełmie itp... jako niemiec z czasów II wojny. Pewnie będzie to extra widowisko. Wyobraźcie sobie... podjeżdża czarna dekawka i z niej wyskakuje człek w płaszczu z hełmem na głowie i w reku karabin plastikowy - wszyscy wymiekaja...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2010, 14:36 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
No czarna Dekawka to raczej cywilna by była a nie wojskowa.

Obrazek

No chyba ze jako Gestapo w czarnym płaszczu :D

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sierpnia 2011, 22:03 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Czas leci a u mnie małe zmiany w kolorze motocykla.
Gdy w tamtym roku malowałem motocykl na kolor RAL 7021 Feldgrau popełniłem błąd gdyż w 1943 roku w lutym wyszła nowa dyrektywa malowanie wszystkich pojazdów wojskowych na nowy kolor RAL 1000, a że mój motocykl jest z 1944 roku kolor jaki był ówcześnie był błędny i został przemalowany.
Teraz prezentuj się tak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Motocykl jeszcze nie jest poskładany do końca ale niebawem znów będzie żywym jeżdżącym dowodem minionych czasów.

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2011, 22:14 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Dorzucam kilka nowych fotek i filmik z uruchomienia silnika

http://www.youtube.com/watch?v=oQp72-mZ ... r_embedded

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 października 2013, 17:29 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Chwile czasu nic nie pisałem a sprzęt trochę się zmienia, motocykl został uzupełniony o braki i repliki części zostały wymienione na oryginały i teraz tak się to prezentuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
POWERED_BY