Forum miłośników - Auto Union - DKW - AUDI - HORCH - WANDERER oraz MERCEDES 170V

Auto Union - Samochody - DKW F5 F7 F8 - Audi - Wanderer - Horch - IFA oraz Mercedes 170V - Forum
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 grudnia 2010, 19:40 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witaj

Po pierwsze mała prośba... nie zakładaj osobnego wątku do tego samego tematu.
Jeżeli chodzi o tabliczkę znamionową... w tego typach samochodach naprawdę łatwo ją zdemontować ...była mocowana na gwoździki, w twoim przypadku na wkręty. Zdjęcie tabliczki jest nie czytelne, więc nie pomoże nic ustalić (po numerze silnika czy ramy można określić rok produkcji) Twoja tabliczka pochodzinajprawdopodobniej od DKW F7 Reichsklasse o pojemności 600 cm3. Podaj numer silnika to sprawdzę szczegóły ...

Na ramie także jest nabijany numer, więc będziesz mógł porównać...
Jeżeli chodzi o model to podtrzymuję zdanie, że jest to model F8 lub F8 IFA (pionowy układ grilla,przednie zawieszenie - jeden resor jeżeli dobrze widzę,maska z podwójnym ożebrowaniem,deska rozdzielcza również z tego typu modelu)

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2010, 19:53 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
SGB - tak, widać tylko górny resor. Na dole jest wahacz = F8.

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2010, 20:10 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:46
Posty: 12
SBG pisze:
Witaj

Po pierwsze mała prośba... nie zakładaj osobnego wątku do tego samego tematu.
Jeżeli chodzi o tabliczkę znamionową... w tego typach samochodach naprawdę łatwo ją zdemontować ...była mocowana na gwoździki, w twoim przypadku na wkręty. Zdjęcie tabliczki jest nie czytelne, więc nie pomoże nic ustalić (po numerze silnika czy ramy można określić rok produkcji) Twoja tabliczka pochodzinajprawdopodobniej od DKW F7 Reichsklasse o pojemności 600 cm3. Podaj numer silnika to sprawdzę szczegóły ...

Na ramie także jest nabijany numer, więc będziesz mógł porównać...
Jeżeli chodzi o model to podtrzymuję zdanie, że jest to model F8 lub F8 IFA (pionowy układ grilla,przednie zawieszenie - jeden resor jeżeli dobrze widzę,maska z podwójnym ożebrowaniem,deska rozdzielcza również z tego typu modelu)


Dziękuję za informacje. Mam pytanie w którym miejscu na ramie szukać tego numeru?
A co do zakładnia nowego tematu to narazie niebardzo się łapie i napisanie czegokolwiek zajmuje mi dużo czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2010, 20:16 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:46
Posty: 12
Gregory pisze:
Tak wygląda budowa F8 (porównaj sobie):

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dzięki za schematy. Jutro spróbuję porównać i napiszę czy się zgadza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2010, 22:54 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
Numer fabryczny ramy (samochodu) znajdziesz z przodu samochodu, na kawałku blachy trzymającej górny resor. Będziesz go widział od góry.
Może być zamalowany, zardzewiały (trudno widoczny). Oczyść te miejsce. Zrób dobrej jakości zdjęcia i podeślij na forum.
Po tym numerze rozpoznamy dokładnie jaki to model i rok produkcji.

Na rysunku poniżej czerwoną kropką zaznaczyłem miejsce gdzie powinieneś szukać numeru fabrycznego:

Obrazek

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2010, 10:18 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 17 marca 2010, 16:50
Posty: 29
Witam!
Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami co do tego autka.Większość szczegółów już tutaj koledzy "dekawkowicze" wychwycili.Otóż wszystko wskazuje na to, że jest to DKW F8, ewentualnie IFA, z przedwojenną szybą, natomiast z modelu F7 jest tylko tabliczka znamionowa.Nadwozie to już radosna twórczość z PRLu - obcięty dach, dołożone progi i przełożone zawiasy drzwi z tyłu na przód.Felgi wyglądają na oplowskie, deska rozdzielcza, to już jest powojenna podróbka, robiona na bazie IFY F8.Jedyne rozsądne wyjście, by uratować to auto w stanie nie "skundlonym", to jest zrobienie z tego kabriolimuzyny (będzie to trochę łatwiejsze od sedana).W razie czego mam takie auto, zapraszam do Szczecina z przyrządami pomiarowymi i aparatem - można będzie porobić sobie rysunki górnej części konstrukcji nadwozia celem odtworzenia w tym egzemplarzu. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2010, 18:04 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:46
Posty: 12
Witam!
Przeszukałem całą DKWkę i znalazłeem tylko jeden numer na chłodnicy Dat 4/40


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2010, 18:06 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:46
Posty: 12
Aha!
Na czym dokładnie szukać tego numeru o którym pisaliście na ramie na silniku czy na skrzyni biegów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2010, 18:25 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
Numer będzie wybity na płaskim kawałku blachy (mocowanie przedniego górnego resora). Patrz od góry. Może być zamalowany (słabo widoczny).

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2010, 20:22 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:46
Posty: 12
Znalazłem ten numer na blasze pod resorem 2140073. Dziękuję i o ile to możliwe proszę o rozszyfrowanie modelu i rocznika po tym numerze. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
POWERED_BY