Forum miłośników - Auto Union - DKW - AUDI - HORCH - WANDERER oraz MERCEDES 170V

Auto Union - Samochody - DKW F5 F7 F8 - Audi - Wanderer - Horch - IFA oraz Mercedes 170V - Forum
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czyszczenie
Post: 24 stycznia 2010, 22:17 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 26 października 2009, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja: Bełchatów
ciekawą metodą czyszczenia jest sodowanie tzw. sodablasting

soda po zderzeniu "wybucha" i niszczy to w co uderza, ale nie niszczy powierzchni, tak jak ma to miejsce przy piaskowaniu

podobno można usuwać nawet naklejki z szyb i czyścić elementy gumowe

ja już kupiłem pistolet i jak zrobi się cieplej to będę testował

do tego soda rozpuszcza się w wodzie, więc nie ma problemu ze sprzątaniem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2010, 23:54 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
Próbowałem sodą spożywczą - jest tania i łatwo dostępna. Efekt zupełnie inny - oczyszczona blacha jest gładka - podoba mi się ten efekt. Problem: bałagan niesamowity.
Dodam, że do piaskowania, szkiełkowania, itp. konieczny jest kompresor o mega wydajności. Tanie i mało wydajne kompresory odpadają.
Mam kabinę do piaskowania i przeprowadziłem wszelkie próby. Coś na ten temat wiem.

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2010, 08:07 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 30 grudnia 2009, 10:24
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia postaram się podesłać później.
Mam jednak pytanie :
Czy do sodowania można użyć zwykłego pistoletu do malowania czy jest potrzebny bardziej "kozacki" sprzęt ?
Oraz jak radzi sobie z rdzą? Bowiem sprawdziłem na szybko w necie i różne źródła różnie podają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2010, 08:34 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 26 października 2009, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja: Bełchatów
pistolet do malowania ma za małą dyszę - musi być taki do piaskowania

Gregory czyli zajmujesz się tym zawodowo?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie
Post: 25 stycznia 2010, 19:30 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
Nie zajmuję się tym zawodowo. To moje hobby. Lubię mieć różne narzędzia i przyrządy warsztatowe.
Do piaskowania, szkiełkowania, itp. potrzebny jest pistolet - specjalnie do tego celu przeznaczony z odpowiednio dużymi dyszami (metalowe lub ceramiczne). Można go kupić w specjalistycznych sklepach z narzędziami, sklepach internetowych oraz na allegro.pl Nie jest to stosunkowo duży wydatek. Cały problem leży po stronie kompresora - BARDZO WYDAJNEGO KOMPRESORA ZE SPORYM ZBIORNIKIEM NA POWIETRZE. Inna sprawa to odpowiednie miejsce - do małych części polecam szczelną kabinę. Duże części np. karoserię piaskuje się w dużych kabinach (są takie np. w dużych zakładach przemysłowych) wraz z wyposażeniem - mam tu na myśli specjalny kombinezon. Podaję przykład (byłem i widziałem): http://www.famet.com.pl/index.php?go=2&go2=114 - u nich się to nazywa "URZĄDZENIA DO ŚRUTOWANIA". Można też próbować na podwórzu o ile to nikomu nie będzie przeszkadzało. Zapewniam, już po kilku sekundach zadyma murowana ;-)

Czyszczenie sodą spożywczą (moje spostrzeżenia):
- efekt: gładkiej blachy (jak z tłocznika)
- zaleta: jest tania, łatwo dostępna i mniej rozgrzewa blachę
- wada: potrzebna bardzo duża ilość powietrza, strasznie się pyli

Jeżeli masz odpowiednie ciśnienie to zedrze lakier, szpachlę i zostanie goła blacha. Pamiętaj, że łatwo jest zniszczyć poszycie karoserii czyszcząc tą techniką. Blacha szybko się rozgrzewa i deformuje. Można też łączyć techniki: czyszczenie mechaniczne z chemicznym.

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
POWERED_BY