Forum miłośników - Auto Union - DKW - AUDI - HORCH - WANDERER oraz MERCEDES 170V

Auto Union - Samochody - DKW F5 F7 F8 - Audi - Wanderer - Horch - IFA oraz Mercedes 170V - Forum
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lutego 2011, 14:01 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam

Kiedyś Gregory zamieścił w swoim wątku informacje o miejscu, gdzie sprzedawano samochody DKW . A może zgromadzilibyśmy te informację w jednym miejscu? Z mojej strony informacja (ze strony http://sedina.pl) o salonie Auto Union w przedwojennym Szczecinie, przy ul. Brama Królewska 1 (parter budynku po lewej stronie na środkowym zdjęciu)
Reklama
Obrazek
oraz zdjęcie salonu dawniej i tego miejsca współcześnie (siedziba gazety Kurier Szczeciński)
Obrazek
Obrazek

Zaprasza do dodawania swoich informacji

Pozdrawiam

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2011, 23:58 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
ooo byłem w tym miejscu! :shock:

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2011, 13:27 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Na naszym forum motocyklowym pojawił się już jakiś czas temu wątek z tabliczkami z adresami salonów, które były mocowane na motocyklach.

Obrazek

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2011, 18:09 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
SIEĆ FACHOWYCH ODDZIAŁÓW i STACJI OBSŁUGI obejmuje teren całej Polski.
Oto spis punktów, gdzie maszyny z pod znaku AUTO-UNION obsłużone będą szybko, fachowo i po niewygórowanych, ściśle ustalonych cenach:

Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk, Lwów, Kraków, Łódź, Radom, Lublin, Wilno, Włocławek, Białystok, Grodno, Brześć n/Bugiem, Słonim, Równe.

np. KATOWICE - Śląska Spółka Samochodowa, Sp. z o. o. Katowice, Matejki 3

Obrazek

Źródło: nieznane

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2011, 21:04 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 17 marca 2010, 16:50
Posty: 29
Jako Szczeciniak muszę niestety sprostować to, że zdjęcie salonu AU. przy Bramie Królewskiej oraz współczesne gmachu z redakcją "Kuriera Szczecińskiego" są zrobione z innej perspektywy, czyli z innej strony Bramy.Otóż budynek przedstawiony na fotografii przedwojennej już nie istnieje, w tym miejscu jest plac, od niedawna z pomnikiem "Anioła Wolności", natomiast redakcja gazety mieści się dokładnie po przeciwnej stronie ulicy. Nie mam co do tego najmniejszej wątpliwości, gdyż na starej fotce w perspektywie, widnieje wyraźnie gmach, też już nieistniejącego niestety pięknego teatru (cegły wypalonego w czasie wojny, a nadającego się do odbudowy budynku przetrasportowano do Warszawy).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2011, 20:29 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dziękuję. To cenna uwaga.

Pozdrawiam

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2011, 22:19 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 października 2009, 14:39
Posty: 329
Salon na Mazowieckiej w Warszawie - Chyba chodzi i DKW.


Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 44.3 KiB | Przeglądany 13610 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 08:41 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 12 listopada 2011, 10:21
Posty: 21
W Lublinie sprzedażą pojazdów marki DKW w latach 30-tych zajmował się Lubelski Syndykat Rolniczy SA,adres do ustalenia. W województwie było wówczas zarejestrowanych ok.300 poazdów(autobusy, motocykle,samochody).
1 stycznia 1939 roku statystyka podaje:w woj. lubelskim było zarejestrowanych 1150samochodów, w tym 660 osobowych,22 ciężarowe i 146 autobusów. Mamy dostęp do archiwum i sprawdzę ile pojazdów marki DKW, w tym motocykli było zarejestrowanych w latach 30-tych.Ciekawe ile dotrwało do dzisiaj,motocykli zapewne dużo a co do aut?? nie dowiemy się .....
Rejestr był prowadzony bardzo sumiennie,mozna np. było z niego odtworzyć historię aut mojego przyjaciela marki Austin American r. prod.1931, samochód w latach 1934-1939 miał 4 właścicieli,wszyscy mieszkali w centrum Starego Miasta, za każdą zmianą właściciela zmieniano tablice rej. na nowe numery!!Nr silnika nie zmieniły się i niedługo go odpalamy!!!Wiemy też ile i kiedy płaciło się podatku drogowego, jakim autem jeździł Ordynat Zamojski,adwokaci,lekarze,przedsiębiorcy,itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 11:11 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do ilości aut czy motocykli - możemy kiedyś pokusić się o "narodowy spis DKW" wzorem innych krajów - mimo wszystko kilkanaście - kilkadziesiąt pojazdów się zachowało z tego cześć jest na chodzie ... w Bydgoszczy ma dwie jeżdzące i kilka czeka na swoją kolej ...

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 16:53 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 12 listopada 2011, 10:21
Posty: 21
Co do ilości DKW sprawdzę,mam znajomego w CEPiK,będzie to tylko ilościowo podane.Np.jest w PL P70 w kabriolecie(obrzyn),właściciel jeździł nim okazjonalnie na ryby a w dowodzie rejestracyjnym ma wpis- DKW jako marka.Mój Dziadek urodził się we Lwowie w 1909 roku a komuna Mu wpisała w dowodzie kraj urodzenia ZSRR,który jeszcze nawet w planach tow. Iljicza nie istniał.
Sprawdziliśmy,że w PL jest ok. 250 sztuk zarejestrowanych P70,sam mam kilka w częściach z tego wykazu, nawet tabliczkę znamionową jednego przybiłem do półki w garażu. Znam niemal wszystkich właścicieli P70 w PL(6 osób),które jeżdżą od wielkiego dzwonu a tylko moja petka jest widywana z częstością większą niż widok UFO na ulicach Lublina raz w tygodniu. Mirkusów na 1750 sztuk wyprodukowanych figuruje wrejestrze ok. 150 a jeździ tylko ok. 20 sztuk.Ciekawe jak z dekawkami??
Sprawdzimy.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
POWERED_BY