Forum miłośników - Auto Union - DKW - AUDI - HORCH - WANDERER oraz MERCEDES 170V

Auto Union - Samochody - DKW F5 F7 F8 - Audi - Wanderer - Horch - IFA oraz Mercedes 170V - Forum
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 09:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 listopada 2011, 17:02 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 12 listopada 2011, 10:21
Posty: 21
Witam wszystkich Szanownych Dekawkowiczów. Od dawna marzyłem zostać członkiem Państwa forum. Nazywam się Roman Gawęda , mieszkam w Lublinie,jeżdżę często "następcą" dekawek czyli pogardzaną petką.Od ubiegłego tygodnia jestem również posiadaczem DKW F8 Meisterklasse, kabriolimuzyna, r.prod. 1940,aktualnie auto ma dach od P70 , oczywiście przywrócę wszystko do oryginału. To pamiątka po siermiężnych czasach PRL-u. Od wiosny zaczynamy renowację kompleksową . Petkę odnalazłem 16 lat po śmierci Dziadka i odrestaurowałem w ciągu 4 lat nie spiesząc się. Dekawka niestety nie jest "po Dziadku". Dziadek był fanem firmy Autounion.Posiadał motocykle marki DKW(nawet wiem gdzie stoi motor Dziadka),samochody DKW i IFA F8 w kabriolimuzynie oraz ostatnie swoje auto czyli AWZ P70. Ponieważ udało nam się odnowić petkę,czego jeszcze aktualnie poza nami nikt w taki sposób nie zrobił, mam nadzieję,że z DKW F8 także się uda.......
P.S. mam fotkę gdy jako mały knypek stoję przed "Ifcią F8 Dziadka" kabriolimuzyna ,pamiętam z dzieciństwa podróż z Dziadkami z Tarnowa do Gdańska tym samochodem(rok 1968). Auto miało nazwę "kalapitka", ciekawe czy ktoś z SzPaństwa zna takie pseudo ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2011, 19:58 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witamy

Pozdrowienia dla Lublina i dla właściciela małej kolekcji. Z tą petką to chyba nie jest taka całkiem pogardzana - zagrała rolę m.in. w "Alternatywach 4" - co prawda bardzo dramatyczną, ale zaistniał w Polskiej kinematografii. Czekamy na zdjęcia!

Pozdrawiam

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2011, 20:27 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 12 listopada 2011, 10:21
Posty: 21
Dziękuję,fotki wrzucę ale dopiero przy pomocy dzieci, bo sam nie umiem . Petką jeździ się zapewne jak dyktą, to samo podwozie, hamulce mechaniczne,silnik ten sam , jedynie głowica z aluminium i 2 KM więcej. Pochwalę się, zrobiłem w ub roku 5500 km petka na kolach, a w tym tylko 3000 km z powodu awarii ale juz jest OK i jeździmy dalej, raz w tygodniu do pracy i na zebrania klubu pojazdów zabytkowych. Od 2 lat w Lublinie w każdy wtorek przy ładnej pogodzie można oglądać Latające Muzeum Historii Motoryzacji na Starym Mieście na depatku wystawioamy nasze pojazdy, też motocykle.
Zapraszam do Lublina
pozddr
Romek
mój tel. 603 79 32 54
e-mail : roman@gaweda.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2011, 20:56 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do zdjęć - można je taże przesłac do Admina na adres: autounion@onet.pl i zostaną zamieszczone na honorowym miejscu w dziale motoryzacja.
Gratuluję inicjatywy "Latajacego Muzeum Historii Motoryzacji" -z problem stałego ("suchego") miejsca boryka sie większość milośników dawnej motoryzacji - nie we wszytkich miastach safundusze i chęć zorganizowania takiego rozwiązania. W Bydgoszczy planujemy ponowne rozwiązanie od przyszłego roku ...

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 08:19 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 12 listopada 2011, 10:21
Posty: 21
Dziękuję,kilka fotek petki i dykty wysłałem na priv.
Podzielę się ciekawostką,byc może znaną.Nie wiem czy wiecie Państwo po co w podłodze dekawek zrobiono metalową kasetę na nogi pasażerów?.Prawdopodobnie na zbierającą się wodę aby nie zgniła podłoga,itp. Od syna użytkownika dekawki w latach 60-tych usłyszałem o ciekawym zastosowaniu tej metalowej części podłogi.Mianowicie służyła ona za piec akumulacyjny!!!Ojciec na noc wkładał 2 cegły szamotowe do pieca,rano zawijał w gazetę i kładł w tę nieszczęsną kasetę.Chłopcom było ciepło w nogi a jak wiadomo dykta nie miała ogrzewania.Fajny patent. W P70 ogrzewanie /symboliczne/ mam,jeżdżę cały rok, oczywiście nie po soli i błocie pośniegowym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 11:07 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rzeczywiście ogrzewanie było dość symboliczne - późniesza IFa miała już nagrzewnicę, ale w DKW w wersji "zimowej" jako wypoażenie dodatkowe był "ocieplacz" filcowy na podłogę do kabiny, wkładana podgrzewana szyba i ocieplaczna atrapę chłodnicy ...

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 12:27 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 października 2009, 14:39
Posty: 329
Hej, witam serdecznie. P70 wyszło rewelacyjnie, gratulacje. Co do dekawki Twojego dziadka to może kol. Auda będzie coś wiedział - siedzi w branży niemal od początku istnienia DKW :)

Jak znajdziesz czas podeślij fotki z renowacji "petki" takie rzeczy fajnie się ogląda.


Załączniki:
DSC07182.JPG
DSC07182.JPG [ 79.59 KiB | Przeglądany 12303 razy ]
DSC07172.JPG
DSC07172.JPG [ 79.75 KiB | Przeglądany 12303 razy ]
DSC05295.jpg
DSC05295.jpg [ 126.5 KiB | Przeglądany 12303 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2011, 13:03 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 października 2009, 14:39
Posty: 329
petka pisze:
P.S. mam fotkę gdy jako mały knypek stoję przed "Ifcią F8 Dziadka.....


Fotka z mojej kolekcji.
Niestety tu F7 Reichsklasse Spezial
Załącznik:
xx 005.jpg
xx 005.jpg [ 42.88 KiB | Przeglądany 12302 razy ]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2011, 10:14 
Offline
Super VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2009, 00:23
Posty: 731
Witam serdecznie kolegę. :)

_________________
DKW F7 Meisterklasse '39, FIAT 600 '57, M11 '62, OSA '65

Ty jesteś starym gratem, ja cię naprawię zatem, zmienię Ci obudowę i włożę części nowe.
I będziesz piękny jak dawniej i będziesz działać sprawnie, znów pokażesz klasę i zaświergolisz czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
POWERED_BY