Forum miłośników - Auto Union - DKW - AUDI - HORCH - WANDERER oraz MERCEDES 170V

Auto Union - Samochody - DKW F5 F7 F8 - Audi - Wanderer - Horch - IFA oraz Mercedes 170V - Forum
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 01 listopada 2013, 18:49 
Offline
Uczeń

Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 07:36
Posty: 28
Lokalizacja: warszawa
zgadza się lecz gdyby twoje auto fabrykę opuszczało z 5 biegową skrzynia to by było tak jak mówiłem ;)

_________________
DKW F5 1935 , MIELE 98 1937 , Audi 100 c2 sedan 4door 1979, 2door 1979,avant 1981 , cabrio 1979


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2013, 00:49 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Jeśli chodzi o skrzynię to poprawiłem jeszcze blaszkę na części 19 i już wszystko wróciłem do normy, wsteczny wrzuca się po przez wciśnięcie dźwigni w dół, wydaje mi się to bardziej słuszne gdyż w inny przypadku nie ma żadnej blokady można sobie uszkodzić skrzynię gdyż podczas jazdy do przodu przy ustawieniu lewarka na wsteczny chrobotało i gdyby ktoś mocniej pchnął to mógł by poważnie uszkodzić skrzynię a tak teraz wystarczy ją wcisnąć i mam bieg wsteczny i bez wciśnięcia nie ma szans aby wszedł :D
Sobota minęła na dość owocnej pracy, mimo że nie miałem całej do dyspozycji to od 14 udało się założyć prawie wszystkie chromy ale po kolei.
Wersja nadwozia jaką mam nie była fabrycznie wyposażona w owe listwy więc trzeba były wywiercić w nadwoziu otwory na kołki montażowe, które odrazu zabezpieczyłem lakierem.
W między czasie gdy lakier sobie sechł zająłem się czyszczeniem i kompletowaniem wszystkich potrzebnych część typu: listwy, kołki i zatrzaski.
Montaż zacząłem od chromowanej listwy na progu, która jest mocowane na przesuwnych kołkach w plastikowych gniazdach.
Następnie zabrałem się za montaż przednich listw pod światłami, których boczne są przykręcane pod dolnymi brewkami a środkowa pod grillem.
Gdy już lakier podsechł na tyle aby można było wbić kołki zająłem się montażem listw chromowanych w plastikowych obwódkach, które biegną od przedniego błotnika po przez drzwi na tylnym błotniku kończąc.
Na samym końcu zamontowałem tylną listwę z bocznymi narożnikami.
Tak prezentuje się to w całości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety na drzwiach kierowcy rozleciał mi się jeden zatrzask listwy, trzydziestoletni plastik nie jest już teki sprężysty jak nowy, trzeba będzie takiego jeszcze poszukać, a na razie wyjąłem jeden z 4 dobrych z drzwi pasażera i teraz po obu stronach trzyma się na 3 zatrzaskach.
Niestety po zmianie czasu noc zapada dość szybko i nie udało się założyć chromowanych ramek wokół przedniej i tylnej szyby, mój ojciec twierdzi, że jest to czasochłonna robota gdyż wymaga aby jedna osoba nieco wypychała szybę na zewnątrz a druga wciska listwę w uszczelkę szyby, więc listwy zamontujemy w przyszłą sobotę.

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2013, 22:16 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 października 2009, 16:36
Posty: 561
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pięknie ...

_________________
PKW DKW F7 '38, Damenfahrrad Wanderer'34, P.F.R.B Rekord '35, Herrenfahrrad Wanderer '40, Militärvelo Ordonnanzrad 05 '54, Damenfahrrad Vaterland '60, Faltrad ZZR Karat '71.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2013, 15:27 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Niestety pogoda nas nie rozpieszcza i pojawiają się już pierwsze opady śniegu wiec montaż listew chromowanych wokół szyb zostaje przesunięty już na przyszły rok lub na grudzień bo od kilku lat przed samymi świętami lubi być dość ciepło w ciągu dnia :D
Do Zrobienie na już zostały mi panele drzwi przednich, niestety nigdzie nie mogę kupić takich jakich szukam więc założę w takim stanie jakie są, także założę nową folię na drzwi bo niestety zaczęła pojawiać się wilgoć.

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 12:51 
Offline
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 listopada 2010, 10:40
Posty: 69
Lokalizacja: Jarosław/Rzeszów
Z nowym rokiem znów ruszają prace przy Audi, ale także dobiegają mnie niepokojące stuki lewej sprężyny szczególnie przy zjeżdżaniu z krawężnika i mocnym skręceniu kół, będę musiał się temu przyjrzeć w najbliższy weekend co tam się dzieje z zawieszeniem.

_________________
Obrazek
DKW NZ 350-1 1944
Audi 80 B2 1983 bjr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
POWERED_BY